Krahule

Font Size

Profile

Cpanel

Pribudla atrakcia pre turistov - drevená vyhliadková veža

Od septembra 2013 majú návštevníci obce Krahule o ďalšiu atrakciu navyše. Mestské lesy Kremnica v spolupráci s obcou Krahule a mestom Kremnica dokončili 13,5 m dlhú vyhliadkovú vežu na Krahulskom štíte.

Veža je postavená z dreva a ponúka krásny výhľad na mesto Kremnica a Kremnické vrchy, Žiarsku kotlinu, Turčiansku kotlinu a za pekného počasia tiež Štiavnické vrchy. V zimnom období je dokonca prístupná na bežkách po upravenej " Trati zdravia ". Tak sa totiž volá bežecký okruh, ktorého vrcholovým bodom je práve spomínaná vyhliadka na Krahulskom štíte. Táto atrakcia sa ihneď po dokončení stala obľúbeným miestom výletov pre domácich aj turistov, neváhajte preto ani Vy a príďte si vychutnať krásny výhľad na široké okolie či už pešo, na bicykli alebo v zime na bežkách.

Prevádzkovatelia bežeckej Trate zdravia, ktorí upravujú v zimnom období stopu pre bežkárov, pri tejto príležitosti prosia peších návštevníkov a majiteľov psov, aby pokiaľ je to možné neznehodnocovali bežeckú stopu a pohybovali sa vedľa nej. Ďakujeme za pochopenie. 

 

 


Kontakt

Obecný úrad Krahule
Krahule 26, 96701 Krahule

Tel : +421 45 6743659

Mail : Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.

Web : www.krahule.sk