Font Size

Profile

Cpanel

Krahule 2.triedu tento rok zrejme nevyhrajú.

Futbal - Krahule - 31.5.2015 : Približne 250 divákov si v nedeľu prišlo pozrieť rozhodujúci duel 2.triedy medzi prvými Krahuľami a druhou L. Vieskou. Od úvodu zápasu sa hral ofenzívny futbal na oboch stranách.

V 6.minúte musel kapitán domácich Netolický faulom zastaviť sľubne sa rozvíjajúcu šancu hostí a videl žltú kartu.  Prvú vážnejšiu šancu si vytvorili aj Krahule, v 10.minúte išiel Grossman sám na brankára Číža, jeho zakončenie by však neslávilo úspech zrejme ani v žiackej kategórii. Na druhej strane sa peknou strelou z poza šestnástky pokúšali o gól aj hostia, Kollár v domácej bráne loptu s námahou vyrazil na roh. S pribúdajúcimi minútami získavali hostia miernu prevahu a stupňovali sa tiež emócie na oboch stranách. V 42.minúte prišiel zrejme kľúčový moment zápasu. S odpískaným faulom v strede ihriska nebol spokojný domáci kapitán Netolický a po opakovanom slovnom ataku na hlavného rozhodcu videl druhú žltú kartu a musel predčasne pod sprchy. Následný priami kop z 20 metro navyše na prekvapenie všetkých skončil v sieti domáceho brankára, ktorý dnes tiež nemal svoj deň 0:1.

Po zmene strán sa oslabeným Krahuliam podarilo vyrovnať hru a v 53.minúte aj skóre.  Najskôr Žiarni pekne obišiel 3 hráčov súpera a vypýtal si faul na hranici šestnástky, z následného priameho kopu Brunn strelou do šibenice vyrovnal na 1:1. Hostia však o 10 minút po rohovom kope išli opäť do vedenia o gól a v 72.minúte už viedli dokonca 1:3, keď bývalí hráč Krahúľ S. Šimko presnou hlavičkou z 10 metrov k tyči nedal Kollárovi šancu a zápas sa zdal byť rozhodnutý. Oslabené Krahule však bojovali ďalej a už o 2 minúty znížili na 2:3, keď sa po rohovom kope v skrumáži lopta odrazila najskôr ku Kapšovi ktorý trafil žrď, následne k Wollnerovi a ten sa už nemýlil. V dramatickom závere mohli Krahule vyrovnať, no strela Pauča len o centimetre minula ľavú šibenicu a akcie Kapša či Hirschnera po kraji odvrátili hostia na roh. Oslabení domáci v závere nemali čo stratiť a tak vrhli všetky sily do útoku, no prišla zbytočná chyba v strede poľa a z následného prečíslenia 3 na 1 bez problémov spečatil výsledok na konečných 2:4 hosťujúci Lepšík.

Krahule si za sympatický bojovný výkon v početnom oslabení bod zaslúžili, no zápas nepochybne rozhodla 42.minúta, keď domáci kapitán neudržal emócie a videl za rečnenie červenú kartu. Nezostáva preto iné ako pogratulovať hosťom z L. Viesky k víťazstvu v zápase a s najväčšou pravdepodobnosťou  aj v celej súťaži. O týždeň Krahule cestujú na predposledný zápas do Lovčice, výkop je o 17:00.

Zostava Krahule : Kollár - Wollner, Netolický, D. Ivan ( 84.Bíreš ), Žiarny - Polačko, Paučo, Tokár, Kapšo - Grossman ( 46. Hirschner ), Brunn

Góly : 53. Brunn, 74. Wollner - 43. Dobrota, 64 Husár, 72. Šimko, 88. Lepšík